دانلود پایان نامه معماریدانلود رساله معماری

رساله مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کودک و نوجوان+نقشه های اتوکدی و تصاویر سه بعدی

رساله مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کودک و نوجوان+نقشه های اتوکدی و تصاویر سه بعدی

کد محصول :R 2 

رساله مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کودک و نوجوان

طراحی کالبد نوین برای فرایند آموزش و پرورش، با نزدیک کردن کودکان به طبیعت و ایجاد محیطی جذاب و دلخواه آنان که در آن احساس امنیت کنند، همراه با یک شیوه آموزش صحیح که باعث رشد، تفکر خلاق در آنها می‌شود، می‌باشد. تحقیق و مطالعه در معماری مناسب کودکان و جستجو راهی در طراحی مجموعه به منظور ایجاد فرصت‌های لازم برای کودکان برای انجام فعالیت فرهنگی، اجتماعی و آشنایی با محیط زیست و جذاب کردن آموزش برای آنان و همچنین کشف رابطه منطقی بین یادگیری و یاددهی و طراحی معماری. مطالعه و شناخت همه جانبه کودک و بررسی سیستم‌های آموزشی مختلف و پیشنهاد سیستم مناسب برای آموزش کودکان، سپس تحقیق درباره فضاهایی که برای کودکان طراحی شده‌اند .

در ادامه با سایت معماری من همراه باشید تا پایان نامه مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کودک و نوجوان تقدیم شما عزیزان گردد.

دانلود رساله معماری

 در داخل و خارج از ایران و بررسی الگوهای شهری برای طراحی فضاهای کودکان و شناخت درک کودک از معماری و رابطه او با آن. مطالعه در وضع موجود پروژه و برخورد واقعی با اقلیم، مسایل و مشکلات سایت و طرح مساله با منظور پاسخ به محدودیت‌ها و استفاده از پتانسیل‌ها و یافتن راه حل مناسب و برخورد جدید و متنوع با آن. شناخت منطقه و پتانسیل‌های آن، بهره‌گیری از عوارض طبیعی زمین و طبیعت اطراف در فعالیت‌های آموزشی و ایجاد فضای آموزشی مناسب کودکان با یک برخورد جدید. با توجه به نقش مهم کالبد معماری در آموزش کودکان و اهمیت نزدیکی آنان با طبیعت این طرح براساس تلفیق معماری و طبیعت و ایجاد حس آزادی و تعلق در کودکان و باروری استعدادهای آنان و همچنین به وجود آوردن امکاناتی برای ایجاد روحیه کشف و تحقیق در آنان شکل گرفته است.

رساله مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کودک و نوجوان

خلاقیت هسته اصلی پیشرفت و بهبود کارکرد جامعه به شمار می‌رود و برای تمامی عرصه‌های زندگی و سلامت فکر و روح انسان حیاتی است. در دنیای امروز اگر افراد گرفتار نظمی تکراری و مکانیکی شوند نابود خواهند شد.امروزه ثابت شده است که خلاقیت امری نیست که به گروه خاصی از افراد با توانایی‌ها و استعدادهای ویژه تعلق داشته باشد، بلکه مقوله‌ای است که به پرورش نیاز دارد و اکثر افراد با هوش متوسط نیز این قابلیت را دارند تا بتوانند فردی خلاق باشند.دوران کودکی هم‌چون ریشه و اساسی برای دوره‌های سنی دیگر به‌شمار می‌آید. این دوره از جانب روان‌شناسان و صاحب‌نظران تعلیم و تربیت غالبا به‌عنوان برجسته‌ترین مرحله در تکوین شخصیت انسان شناخته شده است. بنابراین پرورش و رشد خلاقیت به‌‌عنوان موضوعی بسیار مهم در دنیای امروز باید از این دوران آغاز گردد.

از این‌رو در کشور ما به منظور پرورش و رشد خلاقیت کودکان مراکزی هم‌چون مرکز آفرینش فرهنگی و هنری کودکان و نوجوانان تأسیس شده است تا بتواند در راستای رسیدن به اهداف مذکور گام بردارد. این در حالی است که در اکثر فضاهای طراحی شده برای کودکان تناسب لازم میان کیفیت فضای طراحی شده و عملکرد مورد نظر وجود ندارد و اغلب بدون توجه کافی به تأثیر محیط بر کودک طراحی شده‌اند.در پروژه حاضر یک مرکز آفرینش هنری کودکان و نوجوانان به‌عنوان مکملی برای رفع کمبودهای مدرسه در دو مقطع دبستان و راهنمایی طراحی شده است. در این طراحی سعی شده است به ویژگی‌ها و ذوائق کودکان در ارتباط با مقوله “رشد خلاقیت” به عنوان یکی از کلیدی‌ترین مباحث در طراحی موضوعاتی از این دست توجه شده، و به این ترتیب تا حد امکان به‌واسطه ویژگی‌های کالبدی، به رشد خلاقیت کودکان کمک شود.


مشخصات محصول:

  • نام محصول: رساله مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کودک و نوجوان+نقشه های اتوکدی و تصاویر سه بعدی
  • فرمت فایل:wordواتوکد و سه بعدی
  • تعداد صفحات:180
  • حجم فایل:35 مگابایت
  • توضیحات نقشه:این پروژه شامل نقشه های اتوکدی کامل و مبلمان شده در تمامی طبقات،سایت پلان اتوکدی مبلمان شده،  برش های مبلمان شده ،پلان اتوکدی ستون گذاری تمام طبقات،تصاویر سه بعدی،و نماهای اتوکدی می باشد.متراژ کل بنا ۳۵۰۰ مترمربع و زمین سایت ۱۰۰۰۰ متر مربع می باشد.
  • نکات مهم:1- تمامی رساهای موجود در سایت مطابق آیین نامه های پژوهشی تدوین گردیده است2-تمام رساله ها دارای منابع درون متنی در پایان هر سطر و همچنین فهرست منابع در انتهای رساله می باشند3-نمونه های موردی که در هر رساله آورده شده شامل پلان و نقشه می باشد.4- ظوابط و استاندارد های طراحی در هر رساله آورده شده است.

    ۵-هر رساله شامل بخش اقلیم و تحلیل سایت می باشد.

    قیمت قبلی: 200000 تومان

نحوه خرید :

 ۱- کلیک روی دکمه خرید و پرداخت ۲- ثبت ایمیل و مشخصات ۳- پرداخت مبلغ با کلیه کارتهای بانکی ۴-  نمایش لینک دانلود فایل  و ارسال یک نسخه به ایمیل شما

دوستان عزیز در صورت هرگونه مشکل در خرید یا دانلود فایل و همچنین سوال در مورد محصول لطفا با شماره 09100894906 از طریق تلفن و تلگرام باما در ارتباط باشید.

رساله مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کودک و نوجوان+نقشه های اتوکدی و تصاویر سه بعدی،رساله مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کودک و نوجوان+نقشه های اتوکدی و تصاویر سه بعدی،رساله مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کودک و نوجوان+نقشه های اتوکدی و تصاویر سه بعدی

برچسب ها
دکمه بازگشت به بالا
بستن